:: Strona główna :: :: Kontakt ::
:: TAM WARTO BYĆ
:: NIEZWYKŁE MIEJSCA
:: NA WEEKEND
:: NIECO DALEJ
:: WYDARZENIA
:: FOTOGRAFIA
:: ZDROWIE I URODA
:: NA ROWERZE
:: NA NARTY
:: WARTO WIEDZIEĆ


Kraków

Miasto średniowiecznych murów i pamiątek historycznych, które spotykamy na każdym kroku, niezliczonej ilości zabytków, muzeów,...


Roztocze

Ta najbardziej malownicza kraina Wyżyny Lubelskiej zachęca zwłaszcza do pieszych wędrówek i rowerowych wypraw. Roztocze obfituje...
OFERTY WIĘCEJ OFERT


Wyspa BORNHOLM

Bornholm duńska wyspa na Morzu Bałtyckim. Postrzępione urwiska skalne i wspaniałye białe plaże....


Fiordy i Oslo

Wycieczka 4 dniowa.

Oslo i wspaniałe Fiordy....
HOTELE WIĘCEJ HOTELI


EXPLORIS Ośrodki Szkoleniowo - Wypoczynkowe

Exploris to jedna z największych sieci oferujących bazę szkoleniowo-wypoczynkową w Polsce. ...


Hotel Dorrian ***

Hotel Dorrian *** jest położony zaledwie 500 m od Międzynarodowych Targów Poznańskich. ...
Tapety
ZOBACZ !!!

Galeria Fotografii
NAJNOWSZE KOMENTARZE
U nas nie może być protestów
ROZTOCZE tylko rowerem
W Tunezji już ponad 25 stp [1]
WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE

Możliwości uprawiania turystyki na Warmii i Mazurach są nieograniczone. Wiele jezior w tym największe w Polsce jezioro Śniardwy - sprzyjają uprawianiu turystyki żeglarskiej i kajakowej. Wśród zabytków są tu średniowieczne zamki biskupie i krzyżackie, enklawy wspaniałej przyrody z jej żywymi pomnikami, parki krajobrazowe, malownicze rzeki i tysiące jezior. Wszystko to można zwiedzać, poruszając się wytyczonymi szlakami rowerowymi lub wodnymi, pieszo lub konno, a w ostateczności samochodem. Jest ponad 30 tys. miejsc noclegowych w obiektach sezonowych oraz 8 tys. łóżek w hotelach i pensjonatach czynnych. przez cały rok. Atutem turystycznym regionu jest dobrze rozwinięta i oryginalna baza gastronomiczna.


kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć
Barczewo Okolice Dobrego Miasta Klon


Miejsca niezwykłe

Zobaczyć można wiele, a wymienić warto unikaty w skali nie tylko krajowej:
Jedyny na świecie zabytek techniki tej klasy, czyli liczący 125, 7 km Kanał Ostródzko-Elbląski z ponad 100-letnim funkcjonującym systemem śluz i pochylni. Kto nie ma własnej łodzi, może statkiem wycieczkowym wyruszyć z Ostródy do Elbląga lub odwrotnie. Na pięciu pochylniach statek przemieszcza się po trawie po specjalnych platformach. Statki kursują od 15 maja do 30 września. Bilet na całą trasę, której pokonanie trwa od 8.30 do l9.00

Turystyczną atrakcją Wzniesień Elbląskich jest Święty Kamień narzutowy o obwodzie ok.13,8 m, pogrążony w Zalewie Wiślanym w odległości 30 m od brzegu. Znajduje się 4 km od Tolkmicka, a miejsce to służyło niegdyś Prusom do odbywania spotkań kultowych. We wsi Kadyny (zespół budynków dworskich, barokowy pałac - obecnie luksusowy hotel Kadyny Pałace i stadnina koni), przy drodze do Elbląga rośnie dąb Bażyńskiego mający 700 lat, grubość 10 m i wysokość 25 m.

Zabytkiem o szczególnej randze jest Zespół Katedralny we Fromborku z gotycką katedrą i Muzeum Mikołaja Kopernika. Astronom tu prawdopodobnie napisał "De revolutionibus orbium coelestium". W wieży dzwonnicy - wahadło Foucaulta. Grubość ścian podstawy Wieży Radziejowskiego wynosi aż 7 m. Grubsze ściany ma na świecie tylko Wielki Mur Chiński.

Najsłynniejszym miasteczkiem żeglarskim są Mikołajki słynące z wioski żeglarskiej oraz floty statków Żeglugi Mazurskiej, wypływających we wszystkie strony Wielkich Jezior. Ceny zależą od trasy i jej długości. Mikołajki leżą na wodnym szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

W Mazurskim Parku Krajobrazowym wśród 11 rezerwatów przyrody warto zobaczyć pływające wyspy porośnięte drzewami. Na wyspach i brzegach rośnie jedyna w Polsce drapieżna roślina-rosiczka. W parku przygotowano 6 tras rowerowych. Uroczy kajakowy szlak rzeki Krutyni zaczyna się od stanicy wodnej w Sorkwitach nad jeziorem Lampackim i wiedzie przez szesnaście jezior, cztery rzeki i kończy się w Kamieniu nad Bełdanami.

Była wojenna kwatera Hitlera- " Wilczy szaniec" znajduje się w Gierłoży k. Kętrzyna. Bunkry można zwiedzać codziennie od godz. 8. do 20.


Skansen w Olsztynku należy do najstarszych europejskich parków etnograficznych. Na 40 ha zgromadzono 52 obiekty budownictwa ludowego z Warmii i Mazur, Barcji, Sambii, Powiśla i okolic Kłajpedy. Można zobaczyć zarówno litewską wędzarnię, jak i chaty kryte strzechą. Skansen czynny jest oprócz poniedziałków od 15 kwietnia do 31 października.

Uprawianie narciarstwa zjazdowego na Mazurach umożliwia Ośrodek Sportów Zimowych "Góra Krzyżowa" w Lidzbarku Warmińskim . Znajdują się tu sztucznie zaśnieżane trasy o różnym stopniu trudności, tor saneczkowy, skocznia narciarska. Latem wokół ośrodka czynnych jest kilka tras rowerowych. Zjeść można w regionie oryginalnie, a serwowane potrawy są na każdą kieszeń. Najciekawiej wygląda to w Nidzicy, na zamku, gdzie można wziąć udział w biesiadzie średniowiecznej trwającej 4 - 5godz. W menu: pieczony prosiak, wędzone ryby, drób, kaszanka, kasza, ziemniaki w mundurkach, chleb wiejski, smalec, grzane wino, polewka zamkowa. Uczestnicy biesiady na czas jej trwania dostają habity. Posiłki je się bez sztućców.


Zobacz także:
Elbląg-fotografie
FILIPONI NA MAZURACH
Frombork-fotografie
Gierłoż - Kwatera Hitlera, Wilczy Szaniec
Gołdap rzeka "polskiej Alaski"
KAJAKIEM PO KRUTYNI
MAZURSKIE i WARMIŃSKIE KALWARIE
Mikołajki-fotografie
POJEZIERZE IŁAWSKIE
Zamki Warmińskich Biskupów
ŚNIARDWY - NAJWIĘKSZE POLSKIE JEZIORO

[GALERIA]Powrót Powrót Drukuj Drukuj Prześlij znajomemu Prześlij znajomemu Dodaj komentarz Dodaj komentarz
Ilość wyświetleń: 7353
WOJEWÓDZTWA

DOLNOŚLĄSKIE, KUJAWSKO-POMORSKIE, LUBELSKIE, LUBUSKIE, ŁÓDZKIE, MAŁOPOLSKIE, MAZOWIE,CKIE, OPOLSKIE, PODKARPACKIE, PODLASKIE, POMORSKIE, ŚLĄSKIE, ŚWIĘTOKRZYSKIE, WARMIŃSKO-MAZURSKIE, WIELKOPOLSKIE, ZACHODNIOPOMORSKIE
W POLSCE DODAJ STRONĘ
NA ŚWIECIE DODAJ STRONĘ
Ciekawe miejsca( nad morzem, nad jeziorami, na nizinach, w górach ), na weekend, agroturystyka, hotele, pensjonaty, ośrodki, schroniska, biura podróży
Ciekawe miejsca, warto wiedzieć, podróże, na weekend, wyprawy, noclegi, biura podróży