Festiwal Kwiatów w Zamku Książ

Festiwal Kwiatów w Zamku Książ to wyjątkowe wydarzenie, które przypadnie do gustu miłośnikom kwiatów. Odbywający się każdego roku festiwal w malowniczej scenerii zamku Książ w Wałbrzychu przyciąga wielbicieli kwiatów z całej Polski. To doskonała okazja do odkrycia fascynującego świata aranżacji kwiatowych i warsztatów florystycznych.

Podczas Festiwalu Kwiatów w Zamku Książ mistrzowie florystyki prezentują unikalne kompozycje, które przeniosą Cię w podróż po najpiękniejszych krajach Europy. Zobaczysz różowe francuskie róże, hiszpańskie hibiskusy, tulipany z Holandii, irysy z Włoch oraz błękitne angielskie róże. To prawdziwa uczta dla oczu i inspiracja dla wszystkich miłośników piękna roślin.

W ramach festiwalu przygotowane zostały liczne atrakcje dla rodzin . Dla najmłodszych uczestników festiwalu są organizowane warsztaty florystyczne, podczas których dzieci mają okazję nauczyć się tworzenia prostych kompozycji kwiatowych. Dodatkowo, na terenie festiwalu działają animatorzy, którzy zapewniają rozrywkę i ciekawe zajęcia dla najmłodszych.

Atrakcje festiwalu

Główną atrakcją festiwalu jest Wystawa Florystyczna, która odbywa się w malowniczej średniowiecznej części zamku. Tegoroczna wystawa zorganizowana w 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i nosi nazwę „Od korzeni”. Podczas wydarzenia nie zabraknie wykładów i prelekcji podczas których będzie można zgłębić najbardziej skrywane tajemnice zamku.

Podczas festiwalu można podziwiać ponad 30 różnych aranżacji florystycznych inspirowanych różnymi krajami. Floryści z całego świata przygotowali wspaniałe kompozycje, które przenoszą nas w podróż po gorącej Hiszpanii, rozległych polach Prowansji czy chłodnych obszarach Północy.

Cały festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ to wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci. Oprócz wystaw, aranżacji, warsztatów i wykładów, festiwal oferuje również wiele innych atrakcji, takich jak degustacje regionalnych specjałów, koncerty, pokazy sztucznych ogni i wiele innych. Zachęcamy do odwiedzenia festiwalu i zanurzenia się w niezapomnianym świecie kwiatów i sztuki florystycznej!

  Pałace i ogrody w Kotlinie Jeleniogórskiej

Atrakcje dla rodzin z dziećmi

Festiwal Kwiatów w Zamku Książ oferuje wiele atrakcji, które z pewnością zainteresują rodziny z dziećmi. Na I piętrze zamku znajduje się dedykowana strefa dzieci, gdzie odbywają się warsztaty florystyczne specjalnie dla najmłodszych. Podczas tych warsztatów dzieci mają okazję nauczyć się tworzenia swoich własnych kompozycji kwiatowych pod fachowym nadzorem doświadczonych florystów.

Zamek Książ w Wałbrzychu
Zamek Książ, fot. Jakub Hałun, wa

Wspaniałą atrakcją dla dzieci są również spotkania z animatorami przebranymi za postacie historyczne. Przez cały festiwal, na terenie zamku, można spotkać antycznych Greków, romantycznych Francuzów czy hiszpańskich torreadorów. Dzieci będą miały okazję uczestniczyć w interesujących zabawach, konkursach z nagrodami oraz wysłuchać fascynujących opowieści związanych z historią zamku Książ.

Warto też zaznaczyć, że festiwal organizuje specjalne spotkania historyczne dla najmłodszych, gdzie dzieci mogą poznać tajemnice zamku i zgłębić jego fascynującą historię. To doskonała okazja dla młodych odkrywców, aby dowiedzieć się więcej o tym ważnym miejscu.

Informacje praktyczne

Festiwal Kwiatów w Zamku Książ odbędzie się od 1 do 5 maja 2024 roku. Aby wziąć udział w festiwalu, warto wcześniej zakupić bilety. Można je nabyć w kasach biletowych na terenie zamku w godzinach otwarcia lub online na stronie festiwalu. Ceny biletów wahają się od 56 do 74 złotych i zależą od rodzaju biletu oraz godziny wejścia, dlatego warto zapoznać się z ofertą i wybrać najdogodniejszą opcję.

Festiwal Kwiatów w Zamku Książ cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego obowiązuje limitowana liczba miejsc. Aby uniknąć rozczarowania, zalecamy wcześniejsze zaplanowanie wizyty. Festiwal jest otwarty od godziny 9:00 do 19:00, natomiast kasy biletowe czynne są od 9:00 do 18:00. Dla miłośników niecodziennych przeżyć festiwal oferuje „nocne zwiedzanie z duchami„.

Podczas zwiedzania warto zwrócić uwagę na wystawców prezentujących produkty regionalne i usługi. Na terenie festiwalu będzie można znaleźć różne stoiska z wyjątkowymi wyrobami rzemieślniczymi, a także skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej.

  Podziemny świat Śląska

Bilety wstępu – cennik

Normalny Ulgowy
Bilet wstępu na Festiwal + Wystawa
(wystawa dodatkowa „Unia od korzeni”)
74,00 61,00
Wstęp od 9:00 do 19:00 74,00 61,00
Wstęp od 16:00 do 19:00 69,00 56,00
Bilet wstępu na Festiwal
Wstęp od 9:00 do 19:00 59,00 49,00
Wstęp od 16:00 do 19:00 54,00 44,00
Bilety dodatkowe
(wymagany bilet wstępu na festiwal)
Podziemna trasa turystyczna ok. 45min. 39,00 34,00
Nocne zwiedzanie
Nocne Zwiedzanie dla osób dorosłych 5 79,00 online
84,00 kasa
Nocne Zwiedzanie dla rodzin z dziećmi 5 74,00 dorosły
65,00 dziecko

Więcej informacji na temat wystawy i Zamku Książ znajduje się pod adresem https://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/festiwal-kwiatow